webdesign-1170x570

راهکار های سرعت بخشیدن به وب سایت

طراحی سایت

راهکار های سرعت بخشیدن به وب سایت

روشهای بسیاری برای سرعت بخشیدن به وب سایت شما وجود دارد ، واین امر واقعا موثر و موفق است .در زیر چندین مورد از آسان ترین و موثر ترین راه ها برای افزایش سرعت وب سایت معرفی کرده ایم :

1- Hosting خود را ارتقا دهید

بسیاری از افراد وقتی برای اولین بار وب سایت خود را راه اندازی می کنند یه هاست ارزان قیمت تهیه می کنند ، بنابراین معمولا انتخاب آن ها هاست مشترک است. با گذشت زمان ، آنها محتوای بیشتری در سایت قرار می دهند و وب سایت آنها رشد می کنند ، این موضوع باعث می شود در نهایت سرعت سایتشان کند شود.
اگر سرعت سایت شما به این دلیل کند شده است، بهترین گزینه ارتقاء برنامه میزبانی وب یا (Hosting) است. به روزرسانی هاست وبسایت ساده ترین راه برای بهبود سرعت وب سایت شماست.اگراز یک هاست مشترک استفاده می کنید ، می توانید به یک VPS یا هاست اختصاصی بخرید

2- Caching را فعال کنید

فعال کردن حافظه پنهان یا Caching سرعت وب سایت شما را به میزان قابل توجهی بهبود می بخشد. Caching به فرآیند ذخیره سازی پرونده های استاتیک مانند اسناد HTML ، فایل های رسانه ای مثل تصاویر ، فایلهای CSS و JavaScript برای دسترسی آسان تر وسریع تر اشاره دارد ،

3- Gzip را فعال کنید

اگر تاکنون فایلهای خود را به عنوان فایلهای ZIP در رایانه خود فشرده کرده اید ، باید بدانید که این روش چقدر می تواند اندازه فایل ها را کاهش دهد. Gzip بهترین و مؤثرترین روش فشرده سازی است که می تواند درخواست HTTP را به حداقل برساند و زمان پاسخگویی را کاهش دهد ، گاهی اوقات تا حدود 70% کمتر میشود.

4- افزونه های غیر ضروری را حذف کنید

هر افزونه ای که اضافه کنید به منابع نیاز دارد تا بتوانید آن را اجرا کنید. با این حال ، منابع بیشتر منجر به کندتر شدن وب سایت می شوند. اگر چند افزونه نصب کرده اید که دیگر از آنها استفاده نمی کنید یا غیر ضروری است ، باید آنها را غیرفعال کرده و حذف کنید.

5- به حداقل رساندن درخواست HTTP

درخواست های HTTP بسیار زیاد می تواند دلیلی بر کندی وب سایت ها شما باشد. وقتی شخصی به وب سایت شما مراجعه می کند ، پرونده های خاصی را درخواست می کند. مرورگر وب آنها با استفاده از پروتکل HTTP آن فایلها را از سرور شما درخواست می کند. این فایلها شامل فایلهای HTML ، CSS و JavaScript می باشد. اگر تعداد زیادی از آنها را داشته باشید ، درخواست های HTTP زیادی وجود دارد و در نهایت وب سایت شما کاهش می یابد.
به همین دلیل است که باید درخواست های HTTP را به حداقل برسانید.

6- HTTP Keep-Alive را فعال کنید

هنگامی که سرور وب شما درخواست HTTP را از مرورگر بازدید کننده وب سایت شما دریافت می کند ، یعنی وقتی یک بازدید کننده یک فایل خاص را درخواست می کند ، مرورگر از سرور درخواست اجازه بارگیری در پرونده را می دهد. این کار را برای هر پرونده به صورت جداگانه انجام می دهد. این امر پهنای باند و حافظه زیادی را به خود اختصاص می دهد ، و این بدان معنا نیست که از قدرت پردازشی بیشتری استفاده می کند. سرانجام بار زیادی روی سرور شما ایجاد می کند و وب سایت شما را کند می کند.
با فعال کردن HTTP Keep-Alive ، می توانید وب سایت خود را سریعتر کنید ، این کار باعث ایجاد یک اتصال باز برای درخواست های چند فایل به سرور شما می شود ، بنابراین وب سایت شما را بسیار بالا می برد.

7- Minify کردن فایل های JavaScript و CSS

اگر یک تن از فایل های جاوا اسکریپت و CSS در وب سایت خود داشته باشید ، وقتی بازدید کنندگان وب سایت شما می خواهند به فایل های خاصی دسترسی پیدا کنند ، درخواست های HTTP زیادی وجود خواهد داشت. از آنجا که مرورگر وب آنها به صورت جداگانه با آن پرونده ها رفتار می کند ، آن تعداد درخواست های HTTP به طور قابل توجهی وب سایت شما را کند می کند.
در حالی که با Minify کردن، درخواست های HTTP و فعال کردن HTTP Keep-Alive می تواند سرعت وب سایت شما را تا حد زیادی بهبود بخشد

8- تصاویر خود را بهینه کنید

تصاویر پهنای باند زیادی را به خود اختصاص می دهند. هنگامی که آنها بهینه نشده اند ، به این معنی که اندازه آنها زیاد است ، از منابع سرور زیادی استفاده می کنند و زمان بیشتری را برای بارگیری می گیرند. وقتی تصاویر شما بهینه نمی شوند ، وب سایت شما می تواند بسیار کندتر باشد..

9- قالب وب سایت خود را تغییر دهید

theme وب سایت شما نیز می تواند بر سرعت وب سایت شما تأثیر بگذارد. مهم نیست که پیکربندی سرور شما چقدر خوب باشد ، اگر theme وب سایت شما دارای یک کد پیچیده باشد ، وب سایت شما بصورت کند بارگیری می شود.
بنابراین ، به جای اینکه فقط به زیبایی شناسی توجه کنید ، تغییر theme وب سایت خود را در نظر بگیرید و هنگام انتخاب آن سرعت آن را نیز در نظر بگیرید.

10- استفاده از CDN

CDN شبکه ای از چندین سرور واقع در سراسر جهان است که محتوای وب را برای کاربران نهایی با توجه به موقعیت جغرافیایی خود ارائه می دهند. CDN می تواند فایلهای استاتیک وب سایت شما را به منظور ارائه ی کارآمدتر آنها و کاهش پهنای باند و بار سرور شما ، میزبانی کند.
با استفاده از CDN ، محتوای وب درخواستی خیلی سریعتر به کاربران نهایی تحویل داده می شود

11- لینک های خراب را برطرف کنید

پیوندهای شکسته در محتوای شما نمی توانند وب سایت شما را کند کنند ، اما می توانند تجربه کاربر را تحت تأثیر قرار دهند ، بنابراین باید به همه آنها توجه کنید. با این حال ، پیوندهای شکسته در CSS ، JavaScript و URL های تصویر شما می توانند بر سرعت وب سایت شما تأثیر منفی بگذارند. بطور مرتب پیوندهای خود را اسکن کرده و به محض مشاهده آنها ، شکسته ها را برطرف کنید.

12- از CMS قابل اطمینان استفاده کنید

اگر از برخی از CMS هایی که خودتان ساخته اید استفاده می کنید، ریسک می کنید وب سایتی بسیار کند داشته باشید. برای جلوگیری از این امر ، اطمینان حاصل کنید که تحقیق کاملی انجام داده و یک CMS را انتخاب کنید که قابل اطمینان باشد و متناسب با نیازهای شما باشد.

13- Database (پایگاه داده ) خود را بهینه کنید

بهینه سازی بانک اطلاعاتی شما یکی دیگر از روشهای بسیار مؤثر برای سرعت بخشیدن به وب سایت شماست. این کاری است که شما باید بطور منظم انجام دهید ، به خصوص اگر از WordPress یا برخی از CMS های دیگر استفاده می کنید که به کاربرد دیتابیس وابسته است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *