برنامه نویسی-1170x570

آشنایی با چند اصطلاح در برنامه نویسی

Uncategorized

آشنایی با چند اصطلاح در برنامه نویسی

دیباگ کردن در برنامه نویسی

همان طور که یک نویسنده در پایان کارش باید نوشته های خود را ادیت کند و مشکلات احتمالی را بررسی نماید یک برنامه نویس هم موظف است که نوشته های خود را دیباگ کند و اشکالات آن را بیاید . باگ به معنای خطاهایی است که در حین عملیات های مختلف و در طول کار با برنامه بروز می کند و در اوایل کار آشکار نیست و به مرور آشکار می شوند . دیباگ کردن پیدا کردن و روش های برطرف کردن این اشکالات است . وجود باگ ها باعث می شوند که برنامه ای که نوشته اید به درستی کار نکند و یا به طور کلی دچار مشکل شود . نتیجه ی نهایی با چیزی که در نظر شماست متفاوت باشد .

API چیست؟

API یا اینترفیس برنامه نویسی یک نرم افزار، در واقع گروهی از کدها است که این امکان را به برنامه نویسان می دهد که بتوانند برنامه ها و وب سایت ها را به همدیگر مرتبط کنند. معنی  API، رابط برنامه نویسی کاربردی می باشد که مخفف کلمات Application Programming Interface است که تاکید ما در این جا روی کلمه رابط متمرکز شده است و به آن توجه خاصی دارد. به طور خلاصه تعریف API همانند UI است که امکان برقراری ارتباط کاربر با نرم افزارها را می دهد، با این فرق که در اینجا نرم افزارها برای برقراری ارتباط از آن استفاده می کنند

 IDE چیست؟

باید بگویم IDE مخفف سه کلمه Integrated Development Enviroment می باشد که کلمه های Integrated به معنی یکپارچه یا مجتمع ، Development یا توسعه و Environment یا محیط می باشد که با در کنار هم قرار دادن این واژه ها به جمله فارسی محیط یکپارچه ( مجتمع ) توسعه می رسیم.

SDKچیست ؟

Sdk مخفف Software development kit است و معنی آن بسته توسعه نرم‌افزار است. یک sdk مجموعه ای از برنامه‌ها و کتابخانه‌ها و ابزارهایی است که برای توسعه نرم‌افزار یا برنامه برای یک دستگاه مشخص و یا سیستم عامل مشخص مورد استفاده قرار می‌گیرد. از sdk های معروف می‌توانJDK, android sdk و Mac OS X SDK و iPhone SDK را نام برد.

سیستم مدیریت پایگاه داده چیست؟

سيستم مديريت پايگاه داده يا به طور خلاصه (DataBase Management System) DBMS مهمترين نرم افزاري در سيستم پايگاه داده است كه به عنوان رابط بين پايگاه داده و كاربر و برنامه ها ی کاربردی عمل مي نمايد. كليه فايل هاي پايگاه داده فقط در اختيار اين نرم افزار قرار گرفته و دستيابي به آنها تنها از طريق DBMS امکان پذير است.

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *