CRM

اجزای یک CRM مدرن

Uncategorized

اجزای یک CRM مدرن

نرم افزار CRM اطلاعات ، اسناد و ارتباطات مشتری را یکسان نموده و به یک پایگاه داده واحد منتقل می کند و این امکان را برای کاربران سازمان بوجود می آورد تا به راحتی به آن دسترسی پیدا کرده و مشتری و تمام اطلاعات و تعاملات با آن را به سادگی مدیریت کنند. در طول زمان، بسیاری از قابلیتهای تکمیلی به سیستم های CRM اضافه شده است تا آنها را کاربردی تر کند.

در زیر شرح مختصری از قابلیت های اصلی سیستم های CRM مدرن اشاره شده است :

  • اتوماسیون بازاریابی

ابزار CRM با قابلیت های اتوماسیون بازاریابی می تواند وظایف تکراری را به منظور افزایش بازده فعالیت های بازاریابی در نقاط مختلف فرایند، خودکار کند .

  • اتوماسیون فروش

ابزارهای اتوماسیون فروش، تعاملات مشتری را دنبال می کنند و کارهای خاص کسب و کار از چرخه فروش را جهت پیگیری، جذب و به دست آوردن مشتری های جدید خودکار می کند. این فعالیت ها شامل ثبت ، ارسال و پیگیری پیش فاکتور و فاکتور ها همچنین بررسی موجودی کالا ، مدیریت تخفیفات و فروش های موازی می باشد .

  • اتوماسیون مرکز تماس

طراحی شده برای تسریع و کاهش جنبه های خسته کننده پاسخگویی تماسها است، اتوماسیون خودکار مرکز تماس ممکن است شامل صدای از قبل ضبط شده ای باشد که کمک به حل مشکل مشتری و انتشار اطلاعات مفید به آن باشد. ابزارهای مختلف نرم افزاری که با سیستم سازگارهستند می توانند درخواست های مشتری را به منظور کاهش زمان تماس و ساده سازی فرآیندهای خدمات مشتری، مدیریت کنند. این ابزار معمولا شامل سیستم های تلفن ( پاناسونیک ، سیسکو ، استریسک ، آوایا و…) می باشند.

  • تکنولوژی جغرافیایی / خدمات مبتنی بر مکان

برخی از سیستم های CRM دارای فن آوری هستند که می تواند کمپین های بازاریابی را بر اساس مکان های جغرافیایی مشتریان ایجاد ، دسته بندی و بعضا با ابزار های( GPS ) مبتنی بر مکان همگام سازد.

  • اتوماسیون گردش کار

سیستم های CRM با بهینه سازی فرآیندهای کسب و کار با بهینه سازی حجم کارهای معمول، کمک می کند تا کارکنان بتوانند بر روی وظایف خلاقانه و سطح بالاتر تمرکز کنند.

  • مدیریت سرنخ تجاری

سرنخ های فروش می توانند از طریق CRM ثبت و پیگیری شوند، CRM به تیم های فروش اجازه می دهد ورود اطلاعات، پیگیری و تجزیه و تحلیل اطلاعات مشتریان و وضعیت پروژه های آنها را در یک مکان انجام دهند

  • مدیریت منابع انسانی (HRM)

سیستم های CRM برای مدیریت اطلاعات کارکنان، مانند اطلاعات تماس، بررسی عملکرد ، تخصص ها ، زمان حضور و کارایی در سازمان کمک می کند. این به بخش منابع انسانی اجازه می دهد که نیروی کار داخلی را به طور موثرتر مدیریت کند.

  • تجزیه و تحلیل

تجزیه و تحلیل در CRM با تحلیل داده های کاربران ، مشکلات گزارش شده ، فروش های موفق و فرصت های از دست رفته و کمک به ایجاد کمپینهای هدفمند کمک به بهتر شدن رضایت مشتری می نماید.

  • هوش مصنوعی / AI

فناوری های هوش مصنوعی (AI)، برای سیستم های CRM جهت بهینه سازی وظایف تکراری، شناسایی الگوهای خرید مشتری برای پیش بینی رفتارهای مشتریان آینده و غیره… به کار میرود.


نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *